Стидхам неравен в първия старт вместо Уилсън, докато Бронкос разчитат на защита, за да победят Чарджърс с 16-9
AP News | 2024-01-01 | 02:48:35

ДЕНВЪР (AP) — Джарет Стидхам хвърли 224 ярда и тъчдаун в неравномерно представяне в първия си старт на място на седнал Ръсел Уилсън, когато Денвър Бронкос победи Лос Анджелис Чарджърс с 16-9 в неделя.

Стидхам спечели първата си победа в НФЛ в кариерата като титуляр благодарение на някои навременни отигравания, като изящно улавяне от 54 ярда -and-run за гол от Lil'Jordan Humphrey и звездно представяне в защита. Бронкос (8-8) форсираха едно обръщане и допуснаха две реализации от трети надолу при 11 опита.

Въпреки победата, шансовете им за плейофите на Бронкос приключиха с победата на Канзас Сити над Синсинати. Бронкос не са участвали в плейофите от спечелването на Супербоул след сезон 2015.

Това беше мач между подкрепление срещу подкрепление, като Стидъм измести Уилсън в опит да предизвика спорадично нарушение. Чарджърс (5-11) започнаха с Истън Стик за трети пореден старт след контузията на Джъстин Хърбърт.

Стидхам се колебаеше да влезе на мястото на Уилсън, който видя отбора да отбелязва средно 21,7 точки на мач под негово наблюдение.

Лос Анджелис направи 16-9 при 1:17 преди края след гол от 52 ярда на Камерън Дикър и опита удар от страна. Беше възстановен от Алекс Сингълтън. Stidham удари две колена, за да сложи край на мача.

Мачът промени тена си през четвъртата четвърт, когато D.J. Джоунс изби топката от ръцете на Остин Екелър, а Джоуси Джуел възвърна удара на територията на Чарджърс.

Денвър превърна оборота в гол от игра от 20 ярда на Уил Луц, за да направи 16-6. Бронкос се облагодетелстваха от обаждане за намеса в паса на Джери Джуди близо до гол линията при четвъртия надолу. Две дузпи за фалстарт обаче ги върнаха назад и изправени пред още едно четвърто повикване, треньорът Шон Пейтън избра да рита.

Бронкос също направиха голяма игра в специалните отбори със Зак Алън, който блокира гол от 50 ярда на Камерън Дикър в средата на четвъртата четвърт.

Бронкос бяха с малко ръка на приемника за Стидъм, с приемника Кортланд Сътън (сътресение) и Марвин Мимс младши (коляно) отстрани. Хъмфри имаше две уловки за 69 ярда, докато Джеуди направи три приема за 54 ярда, след като беше под лошото време по-рано през седмицата.

Като капитан на отбора, Уилсън излезе за кратко на терена за началното хвърляне на монета. Той прекара следобеда на страничната линия в това, което може да бъде първият от последните му два мача с Бронкос. Деветкратният професионален играч на боулинг бе поставен на пейката миналата сряда от Пейтън. Уилсън по-късно каза, че е бил потърсен след победата над Канзас Сити на 29 октомври, за да промени договора си или да рискува да остане на резервната скамейка.

Уилсън има гаранция от $37 милиона за контузии за 2025 г., която се задейства през март, ако не успее да премине физическо . Бронкос искаха той да отложи датата, за да им даде гъвкавост, но Уилсън го отхвърли.

Не се получи много добре през първото полувреме за Чарджърс. Това включва фалшив опит за удар, когато Ник Нийман не успя да реализира. Бронкос превърнаха това в гол от 43 ярда от Лутц при 1:53 оставащо време през първото полувреме, за да направят резултата 13-3. Можеше да е повече, но Лутц направи опит за гол от 48 ярда точно когато часовникът изтече.

Стик завърши с 220 ярда. Той се намеси, когато Хърбърт счупи десния си показалец през втората четвърт срещу Бронкос на 10 декември. Чарджърс вече бяха елиминирани от надпреварата за плейофите на AFC. втората четвърт, която даде преднина на Бронкос с 10-3. Той се освободи от удар, след като вкара пас от Стидъм, прескочи трафика, премина през двама защитници близо до голлинията и стигна до топката в крайната зона за резултат от 54 ярда.

Хъмфри не беше също няма да се откажа от футбола. Той го носеше сигурно в лявата си ръка покрай страничната линия, докато съотборниците му го поздравяваха.

ЧУВАЛИТЕ НА МАК

Линейният защитник на Чарджърс Халил Мак засенчи границата от 100 сак, когато свали Стидхам във втория четвърт. Това беше и 16-ото изхвърляне на Мак за сезона, което е нов най-добър резултат в кариерата.

ДОКЛАД ЗА КОНТУРИЗИ

Бронкос: RT Майк МакГлинчи (ребра) и играчът от специалните отбори Деларин Търнър-Йел (коляно) напуснаха през първата четвърт.

Чарджъри: Домакин на Канзас Сити на 6 или 7 януари.

Бронкос: в Лас Вегас на 6 или 7 януари.